Masaüstü sistemlerden veri merkezine kadar kapsamlı bir süreç.

Bu gün doğası gereği sürekli ve hızlı değişen iş süreçleri BT yapılarının her zamankinden daha dinamik, ölçeklenebilir ve yüksek oranda erişilebilir olmasını gerektiriyor. Değişen iş ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermesi gereken BT ekipleri ise verimliliği arttırmak ve toplam sahip olma maliyetlerini mümkün olduğunca aşağı çekmek isterken iş sürekliliği, esneklik ve diğer önemli yetenekleri de yapıya kazandırma telaşında.

En küçük sistem odasından devasa veri merkezlerine kadar geniş bir yelpazede konumlanan endüstri standardı sanallaştırma teknolojileri günümüz BT yapıları için vaz geçilmez avantajlar sunuyor.

Yaygın olarak "sunucu", "masaüstü" ve "uygulama" seviyelerinde konumlandırdığımız kendini kanıtlamış sanallaştırma çözümleri ile bu gün kurumunuza esneklik, verimlilik ve çok daha fazlasını kazandırabiliriz.
 

 • Microsoft Hyper-V ile Sunucu Sanallaştırma

   

  BT servisleri için çalışan sunucular, iç ve çevre donanımları ile birlikte veri merkezlerindeki en önemli bileşenler arasında yer alır ve güvenlik gereksinimleri, performans endişeleri, uyum kaygıları gibi çeşitli nedenlerden ötürü genelde paylaşılmayan donanımlar şeklinde çalışır. Giderek artan fiziksel sunucu sayıları beraberinde enerji, barındırma, iklimlendirme, işletim sistemi ve yönetim gibi çeşitli sahip olma maliyetleri oluşturmaya devam ediyor.

  Tüm bunlara rağmen bu gün Sunucu Sanallaştırma teknolojilerinin işletim sistemi konsolidasyon yetenekleri sayesinde veri merkezlerindeki fiziksel sunucu sayısını azaltmak mümkün olurken performans, güvenlik ve uyum gibi endişeler de ortadan kaldırılabiliyor.

  INPROWISE olarak sektörde kendini kanıtlamış sunucu sanallaştırma çözümü Microsoft Hyper-V'yi müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede karşılayacak şekilde konumlandırıyoruz.

  Bir Windows Server sunucu rolü olan Hyper-V, native hypervisor tabanlıdır ve x86-64 mimarideki sunucular üzerinde donanım & işletim sistemi sanallaştırma işleri gerçekleştirir. İş yüklerinin sanallaştırılması ve özel bulut inşasında kritik görevler üstlenmesinin yanı sıra yenilikçi, modern ve rakipsiz özellikleri ile pazarda önemli bir yere sahiptir.

  INPROWISE uzmanları Microsoft Hyper-V ‘nin gücüne güveniyor.

  İş esnekliğini ve operasyonel verimliliği arttırır Toplam sahip olma maliyetlerinizi düşürmeye yardımcı olur Windows Azure hizmetleri ile uyumludur Fiziksel donanıma en yakın oranda sanal makine performansı sunar Özel bulut inşasına tam destek verir Yaygın sanal işletim sistemi desteği sunar (Windows&Linux) Geniş ve yaygın donanım desteği Endüstride öne çıkan teknolojiler ile uyumludur Endüstride lider ölçekte sanal makineler sunar Birçok rakipsiz özelliğe sahiptir Büyük ve kritik iş yüklerini destekler Gelişmiş yüksek erişilebilirlik özelliklerine sahiptir Entegre Felaket Kurtarma özelliğine sahiptir Modern hypervisor mimarisi üzerine inşa edilmiştir Otomasyona tam uyumlu altyapı sunar Sanal makine izolasyonunu garanti eder Birden fazla ve bağımsız organizasyonlu yapıları destekler Rakiplerine göre oldukça düşük maliyetlidir Diğer Microsoft ürünleri ile uyumlu çalışır Ve çok daha fazlası...
 • Microsoft App-V ile Uygulama Sanallaştırma

   

  Kurumsal yapılarda önemli görevler üstlenen son kullanıcı iş uygulamalarını dağıtmak, yönetmek, güvenilir ve uyumlu tutmak her geçen gün zorlaşıyor. Microsoft App-V uygulama sanallaştırma çözümü ile son kullanıcı masaüstü sistemlerinde veya Uzak Masaüstü Hizmetleri oturumlarında çalıştırdığınız uygulamaları sanal paketlere dönüştürüp Uygulama Sanallaştırma Sunucuları üzerinde toplayabilir, yönetim ve bakım maliyetlerinizi düşürmenin yanı sıra güvenlik ve uyum kaygılarınızı da ortadan kaldırabiliriz.

  Kurum içi Windows masaüstü uygulamalarınızı merkezi olarak yönetilen servislere dönüştürebilen bir çözüm olan Microsoft App-V, gelenekselleşmiş yerel kurulum yöntemlerinden farklı olarak gerçek zamanlı uygulama dağıtım yöntemi sunar. Özel olarak hazırlanmış ve merkezi sunucular üzerinde tutulan sanal uygulama paketleri, belirlenen politikalar ile son kullanıcı oturumlarına gerçek zamanlı ve uyum problemi olmaksınız gönderilebilir.

  Önemli uygulamalarınızı tek bir kopya kurulum yaparak yüzlerce kullanıcıya dağıtabilmek bir tarafa, uzun vadede yönetim ve bakım maliyetlerinizi de önemli oranda düşürebilirsiniz. Üstelik tüm bunlar için kullanıcılarınızın uygulama kullanım alışkanlıklarını değiştirmeniz gerekmez.

  INPROWISE uzmanları Microsoft App-V seçiminizde size yol göstermek için hazır.

  Son kullanıcı verimliliğini arttırır. Sürüm çakışması ve uyumsuzluk gibi problemleri ortadan kaldırır, sürüm izolasyonunu garanti eder. Kolay ve hızlı paketleme yöntemleri sunar. Masaüstü, dizüstü ve sanal masaüstü kullanıcıları için kurum içi ağ veya internet ağı üzerinden uygulama dağıtımını destekler. BT ekipleri için dağıtım, yamalama, güncelleme ve kaldırma gibi operasyonel yükleri azaltır. Birçok Windows tabanlı masaüstü uygulaması için uygundur. Uygulama yönetimi seviyesindeki güvenlik endişelerinizi gidermeye yardımcı olur ve iyileştirir. Uygulama dağıtım ve bakım maliyetlerinizi ciddi oranda azaltır. Uygulamalar cihazlar yerine kullanıcılara dağıtılır, aynı cihaz üzerinde birden fazla uygulama profili yönetmek mümkündür. Uygulamalar için yerel kurulum olmaksızın dağıtım sağlar. Windows Server, Directory Services, System Center gibi diğer Microsoft ürünleri ile uyumludur ve birlikte çalışabilir.
 • RDS ve MDOP ile Masaüstü Sanallaştırma

   

  Kullanıcı seviyesindeki işletim sistemi, uygulama, oturum gibi bileşenler için parça parça veya bütün olarak uygulayabildiğimiz Masaüstü Sanallaştırma çözümleri verimliliğinizi arttırırken maliyetleri ciddi oranda düşürmenize yardımcı olur ve kapsamlı masaüstü ortam yönetimini mümkün kılar. Her zaman bağlı ağ içi çalışanlarınızdan tutun, daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyan mobil çalışanlarınıza kadar çok çeşitli durumlar için konumlandırabildiğimiz Masaüstü Sanallaştırma çözümleri ile esnek, daha güvenli, ölçülebilir ve raporlanabilir, merkezi olarak yönetimi mümkün olan, kolay dağıtılabilir, her yerden ve herhangi bir cihazdan aynı kişisel deneyim ile erişimin mümkün olduğu bir yapıyı sizin için uyarlayabiliriz.

  Müşterilerimizin Masaüstü Sanallaştırma çözümleriyle örtüşen ihtiyaçlarını karşılamak için INPROWISE uzmanları aşağıdaki Microsoft Infrastructure ve Desktop Optimization Pack teknolojilerini kurumunuza en verimli şekilde uyarlamak için hazırlar.

  İşletim Sistemi ve Oturum Sanallaştırması

  Microsoft VDI (Windows Server Remote Desktop Services ve Hyper-V ile) Client Hyper-V (Windows 8 ile)

  Uygulama Sanallaştırma

  App-V RemoteAPP (Windows Server Remote Desktop Services ile)

  Kullanıcı Durum Sanallaştırması

  UE-V / User Experience Virtualization Folder Redirection, Offline Files, Roaming User Profiles (Windows Server ile)