Verilerin işletilmesi ve korunması önemlidir. Şirketler her yıl veri kayıplarını geri döndürebilmek için milyonlarca dolar harcıyor. Yedekleme ve kurtarma işleri genellikle her biri farklı uzmanlıklara sahip sistem yöneticileri gerektirir ve bu süreç üzerine bir de standart eksikliği eklenir. Sonuç? Veri yönetimi için toplam sahip olma maliyetleriniz beklenenden çok yukarıda kalır.

BT yapılarında yedekleme oldukça kritik ve mutlaka sistematiğe bağlanması gereken bir konudur. Özellikle yüksek oranda sanallaştırılmış ortamlarda çalışan önemli bileşenlerde oluşabilecek hasarlar sonrası veri kayıpları çok ciddi boyutlara ulaşabilir.

Bir şeyler ters gittiğinde kritik servis ve verilerinizin geri döndürülmesi için uygun maliyetli bir yol mu arıyorsunuz? INPROWISE uzmanları bu konuda size destek olmak için hazır.
 

  • Microsoft System Center – Data Protection Manager

     

    Microsoft'un bulut ve veri merkezi yönetim çözümü System Center'ın bir parçası olan Data Protection Manager, Windows sunucu ve istemci sistemleri için birleştirilmiş veri kurtarma özellikleri sunar. Disk, kaset ve bulut tabanlı olmak üzere üç farklı yedekleme ortamı ile çalışabilen System Center Data Protection Manager, ölçeklenebilir, kullanımı kolay ve düşük maliyetli bir yedekleme çözümüdür.

    Windows sunucu ve istemci işletim sistemlerindeki verileri yedeklemek için çalışabilir. Son kullanıcılar için self servis geri dönüş sunabilir. Değişen verilerin eşitlenmesi mantığı ile çalıştığı için hızlı ve başarılıdır. Express backup, full backup, delta replication ve consistency check gibi yöntemlere sahiptir. Volume Shadow Copy Service writer'ı olmayan uygulamaları da yedekleyebilir. Koruma altına aldığı sistemler için Bare Metal Recovery destekler. Diğer Windows ve System Center ürünleri ile birlikte çalışabilir. İzleme için Operations Manager Ajan dağıtımı için Configuration Manager Otomatikleştirme için Orchestrator Yardım masası (ticketing) için Service Manager Yönetim konsollarına rol bazlı ve merkezi olarak erişimi destekler. Mevcut yardım masası ve iş akış sisteminizle kolayca entegre olabilir. Kurumsal ölçekte hata toleransı sağlar ve güvenilirdir. Windows dosya dizinleri, istemci verileri ve Microsoft Exchange Server, Hyper-V, SQL Server, SharePoint Server, Active Directory gibi kritik iş uygulamaları ve yaygın veri kaynakları ile hazır entegrasyonları vardır. Sertifika tabanlı kimlik doğrulamayı destekler. Uzaktan yönetim, uzaktan düzeltici faaliyetler ve uzaktan kurtarma işlerini destekler. Yedeklenen sanal makineler için item-level recovery destekler. Otomasyon için PowerShell ile uyumludur. Aynı kaset üzerine birden fazla yedekleme grubunun verisini yerleştirmeyi destekler. Windows Server Failover Clustering yapılarında çalışan uygulamaların yedeklenmesini destekler. Disaster Recovery amaçlı site dışına ikinci Data Protection Manager sunucusu konumlanabilir.